fbpx

Medvetámadás Tusnádfürdőn

0

A szekelyhon.ro portál közlése szerint egy medve megtámadta a helyi önkéntes tűzoltó-alakulat 28 éves tagját, aki a vasútállomás irányába haladt. Az áldozat segítségére siető 27 éves férfit ugyancsak megtámadta a medve.

A két fiatalt a mentőszolgálat a csíkszeredai sürgősségi kórházba szállította. Az ügyeletes sebészorvos szerint a barátján segíteni próbáló férfinak mély sebei vannak, műteni kell: a medve gyakorlatilag kiharapott egy darabot a bal mellkasából. A másik áldozatnak a vállán és a fülén vannak sérülései, őt a fertőző részlegre utalták.

A Hargita megyei csendőrség vezetője az Agerpres hírügynökségnek elmondta: vasárnap reggel a 112-es segélyhívószámon jelezték, hogy két medvebocs az állomás melletti szeméttárolóba szorult, de amire a csendőrök kiértek, egy helyi lakos már kiengedte a bocsokat, azok anyjukkal együtt visszatértek az erdőbe. A csendőrparancsnok szerint nem kizárt, hogy a bocsok miatt ideges anyamedve támadott a két férfira.

Az újabb tusnádfürdői medvetámadásról Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is beszámolt közösségi oldalán.

Szerinte ez az eset is a bukaresti kormány „tehetetlenségét és nemtörődömségét” mutatja, hiszen kizárólag a környezetvédelmi minisztérium hozhatna ilyen esetben azonnali beavatkozási döntést a veszélyes vad eltávolításáról. A tárcánál azonban „a struccpolitika még mindig erősebb, mint a Hargita megyei, a székelyföldi emberek életének a védelme (…), ezért szenvednek emberek, egy város közössége él rettegésben, és akiknek dönteniük kellene Bukarestben, gondolom, köszönik szépen és nyaralnak” – állapította meg a Hargita megyei önkormányzat vezetője.

Borboly Csaba, a megye vezetője a Kossuth Rádió műsorában kedd reggel úgy vélte, azért kell a medvevadászatot engedélyezni, mert erre az állomány túlszaporodásának megelőzése érdekében szükség van.

Mint azt a 180 perc című műsorban hangsúlyozta, az elszaporodó medvék egyre nagyobb veszélyt jelentenek, a környezetvédelmi minisztérium pedig nem védi meg az embereket.
Hétfőn összehívták a megyei katasztrófavédelmi bizottságot, és azt remélik, hogy ennek nyomán végre megteszi a szükséges intézkedéseket a román kormány – tette hozzá.

Felidézte: a medvevadászatot 2016-ban tiltották be Romániában, amelynek nyomán háromezerrel nőtt a medvepopuláció. Ez a medvetámadások drasztikus emelkedéséhez, illetve oda vezetett, hogy a veszélyes egyedek a lakóházakba, gazdasági épületekbe törnek be élelemért.

A műsorban elhangzott, hogy a 6800 romániai medve közül ötezer négy erdélyi megyében, Brassó, Hargita, Kovászna és Maros megyében él. Hargita megyében pedig az optimálishoz képest már háromszorosára nőtt a számuk az elmúlt években.

Forrás: MTI, M1, Kossuth Rádió, szekelyhon.ro

Megosztás

A szerzőről

Reagálj

*