Új román gímrekord született

Románia új hazai gímszarvas-trófea rekordot állított fel, amely a világ három legjobbja között is helyet kaphat – írja a BG LOV.

A kapitális agancsost Nereju térségében (Vrancea megye) ejtették el, ahol hagyományosan erős a gímszarvas-állomány. A trófea 16,4 kilogrammot nyom, és megközelítőleg 270 CIC pontot ért el, ami nemcsak a genetikai kiválóságot, hanem a vadgazdálkodás szakmai színvonalát is bizonyítja – hangsúlyozta Adrian Titianu, a CIC TEB RO szakértője. A hivatalos nemzetközi értékelésre 2026. májusában kerül sor a szebeni Astra Múzeumban, a CIC TEB RO kétévente megrendezett trófeakiállításán.

Titianu szerint a rekord ismét bizonyítja, hogy Románia – amely továbbra is tartja a zerge és barnamedve világrekordot – a helyes vadgazdálkodás és a természetvédelem mintapéldája lehet. Hozzátette: a vadászat nemcsak ökológiai egyensúlyt teremt, hanem gazdasági lehetőséget is, amelyet az ország még nem használ ki kellőképpen.

A trófea még nem esett át nemzetközi bírálaton, így hivatalosan a román rekordot Ronald Philipp 2003-as gímbikája tartja 264.51 C.I.C. ponttal, melyet a második helyen Nicolae Ceaucescu román diktátor 1980-ban elejtett, 261,25 pontos bikája követ.

 

Képek: BG LOV

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.