Átadták a Festetics Kulturális Örökség díjat

A közelmúltban rendezték meg a Helikon Kastélymúzeum Vadászati Múzeumában a Vadászati Kultúra Ünnepét és az V. Festetics Trófeaszemlét.

A megnyitón köszöntőjében Pálinkás Róbert igazgató, a Zala Megyei Vadászszövetség elnöke kiemelte, hogy az öt évvel ezelőtt útjára indított rendezvény elérte célját és egyre szélesebb közönséghez tudták eljuttatni a magyar vadászati kultúra értékeit.

A Helikon Kastélymúzeum és a Vadászati Múzeum napjainkra az ország leglátogatottabb vidéki múzeuma lett.

Az ünnepségen Szegedi László a Veszprém Tv igazgató-főszerkesztője vehette át a Festetics Kulturális Örökség Díjat Pálinkás Róbert igazgatótól és Lakatos Ferenctől, a díj alapítójától.

Az elismerést évről-évre egy olyan személy kapja, aki  sokat tesz a Festeticsek kulturális örökségének a megtartásáért és továbbviteléért. Szegedi László az I. Trófeaszemlétől kezdődően önzetlenül segítette ezt az ügyet és éveken keresztül népszerűsítette és megismertette a Festetics Trófeaszemlét. – hangzott el a laudációban. „ Nagy öröm és megtiszteltetés” –  fogalmazott lapunknak Szegedi László a díjátadást követően. Az a szellemiség amit a  Festeticsek képviseltek  meghatározó a régió és a magyar vadászati kultúra történetében . 2012-ben amikor Tóth Csaba múzeumvezető és munkatársai megálmodták a Festetics Trófeaszemlét akkor számomra nem volt kétséges, hogy azon a területen ahol én és munkatársaim dolgozunk, mindent megtegyünk a rendezvény  sikeréért. Álmodni sem mertem róla, hogy ezt a díjat egyszer megkaphatom. Nagy megtiszteltetés volt már az is hogy dolgozhattunk ezen a területen.

Tóth Csaba – múzeumvezető úgy véli , hogy jól döntöttek akkor amikor a hungaricumnak tekinthető gímszarvast helyezték a Trófeaszemlék reflektorfényébe. Öröm, hogy idén a Zala Erdő Zrt is csatlakozott az eseményhez .A szakmai konferencián a „ Csodaszarvas” jövője címmel prof Dr. Sugár László tartott előadást.

A megnyitó zárásaként a Vadászati Kulturális Egyesület és az Országos Agarász Egyesület együttműködési megállapodást írt alá, valamint Oláh Csaba a VKE elnöke megnyitotta a Vadász alkotók, alkotó vadászok c. kiállítást.

Forrás: Veszprém TV

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.