Szeptember 18-án – az Észak-Börzsöny Vadásztársaság területén –, a reggeli órákban került terítékre a fotón látható gímbika. A szerencsés német vadászt, Wolfgang Schaetzlet Lévai Gábor kísérte.

„Az előző napi esőzés meghozta vasárnap reggelre a reményt, amelyet tovább erősített, hogy igen erős bőgésnek lehettünk fültanúi. A kifülelt bikák igen erősen mozogtak, így egyikre se tudtunk rácserkelni a nagy takarás miatt. (Itt meg kell jegyezzem, hogy a börzsönyi táj szépségei egyben nagy kihívást is jelentenek a hozzá nem szokott vadásztársaknak.)

Fél hét magasságában már csak 1-1 bika bőgött – azok is a távolból –, de rajtuk kívül nem észleltünk semmit. A puskát elcsomagolva hazafelé indultunk, azonban még egyszer megálltunk hallgatózni, és tőlünk nem messze meg is szólalt két erősebb hangú háremúr. A szélirányt figyelembe véve gyorsan kipattantunk a kocsiból, de a bikák többször már nem szólaltak meg. A vélt irányba körülbelül harminc perc múlva mégis elénk került egyikük. A vadat a vadász tiszta lövéssel tudta elejteni, a fotó a rátalálás helyén készült. Gratulálok az elejtőnek!

Forrás: L.G.

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.