Ismét NYÍRERDŐ Nap volt Nyíregyházán

Tizenegyedik alkalommal rendezte meg a NYÍRERDŐ Zrt. Nyíregyházi Erdészete a NYÍRERDŐ Napot a szabolcsi megyeszékhelyen. Szombaton a hűvös, borongós idő ellenére is sokan voltak a Sóstói-erdőben, az erdei tornapályánál lebonyolított programon: a Süni Futáson és a NYÍRERDŐ Családi Futáson összesen több mint 250-en vettek részt. A legtöbb gyerek a Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola Petőfi Sándor Tagintézményéből teljesítette a 2018 méteres távot: 55-en futottak a versenyen. Az oktatási intézmény 100 ezer forint értékű fásítási ajándékot kap.

Tölgyfa Gábor, a NYÍRERDŐ Zrt. Nyíregyházi Erdészetének igazgatója köszöntőjében arról beszélt, hogy Magyarországon 22. alkalommal rendezik meg az Erdők Hetét, és ehhez kapcsolódik a NYÍRERDŐ Nap is. Úgy fogalmazott: igyekeztek olyan programot összeállítani, hogy minden korosztály kellemes élményekkel, hasznos információkkal gazdagodjon.

A gyerekeket az előadások mellett kézműves foglalkozás, akadályverseny, madárgyűrűzés, lovas kocsizás, erdészeti és vadászati bemutató várta. Sok érdeklődőt vonzott a fakitermelő bemutató is, és aki akarta, rönkhajító versenyen bizonyíthatta erejét. A tombolán – egyebek mellett – tíz mázsa tűzifa is gazdára talált.

Forrás: Nyírerdő Zrt.

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.