Aláírták a végleges vagyonkezelési szerződéseket az állami erdőgazdaságok vezetői

Minden bizonnyal piros betűs ünnepként vonul be az állami erdőgazdaságok történetébe 2016. február 15., hiszen mintegy 20 év után végre jogilag is a megfelelő környezetben végezhetik a munkájukat a társaságok. A Földművelésügyi Minisztériumban ugyanis a szaksajtó jelenlétében Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter és Bitay Márton Örs államtitkár, valamint az állami erdőgazdaságok vezérigazgatói aláírták a végleges vagyonkezelési szerződéseket.

A hivatalos papírok hiányát tavaly ősszel már az ÁSZ jelentése is kifogásolta, ami nem véletlen, hiszen a probléma 20 éve áll fent. “Eddig ideiglenes szerződések voltak valamint azoknak a meghosszabbításai, és ezt a lemaradást már be kellett hoznunk, ami mindkét fél számára fontos” – mondta el az ünnepségen Fazekas Sándor. A földművelésügyi miniszter szerint a szerződések 47 000 ingatlanra, mintegy 667 000 hektár állami területre vonatkoznak, ami az összes terület 70 százaléka. A különbözet, ami még hátra van, további munkát igényel, de ezeket is rendezni fogják.

12313

Fazekas Sándor hangsúlyozta: az állami erdőgazdaságok eddig a végleges szerződések nélkül is magas, európai szinten végezték a munkájukat.
Bitay Márton Örs, az állami földprogramért felelős államtitkár szimbólumnak tartja, hogy a végleges vagyonkezelési szerződéseket éppen 2016-ban írják alá, hiszen ebben az évben 150 éves az Országos Erdészeti Egyesület, valamint idén esedékes az erdőtörvény módosítása is.

“Ez az aláírás azért is nagyon fontos, mert így tudtok tényleg teljeskörűen eljárni, így tudjátok kezelni az állami erdőket” – mondta a vezérigazgatóknak, majd hozzátette: “Ezek a szerződések 12319bizonyítják azt is, hogy a minisztérium nem fél attól, hogy erdészek kezeljék az erdőket”.

Az államtitkár a rendezvényen megköszönte az erdészek eddigi munkáját, akik a nehéz időkben is kitartóan dolgoztak – még akkor is, amikor nem volt meg a szükséges jogi alap. “Ami munkát ti elvégeztek, az jó. Aki mást mond, az vagy hazudik vagy csúsztat” – hangsúlyozta Bitay Márton Örs, aki hozzátette: az elmúlt években a negatív eredmény, a csőd vagy a fizetésképtelenség nem ismert fogalmak voltak az állami erdőgazdaságoknál.

“Laza könyököt és feszes csuklót kívánok az aláírásokhoz” – zárta beszédét az államtitkár, ami után a megjelentek koccintottak a rég várt esemény tiszteletére, majd 21 állami erdőgazdaság vezérigazgatója asztalhoz ült, hogy elvégezze a papírmunkát. A 22 társaság közül mindössze a Pilisi Parkerdő Zrt. első embere, Zambó Péter nem tudott jelen lenni az eseményen.

Forrás: erdo-mezo.hu

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.