Nyírerdő-futás volt a Debreceni Nagyerdőbe

Több mint 250-en álltak rajthoz szombaton a 19. Nyírerdő-futáson, a Debreceni Nagyerdőben.

Nemcsak debreceniek vettek részt a megmérettetésen: érkeztek résztvevők például Hajdúsámsonból, Hajdúhadházról, Bodaszőlőről és Nyíregyházáról is.
A versenyzőket a Nyírerdő Zrt. vezérigazgatója köszöntötte. Szalacsi Árpád azt mondta: ez az ország egyik legnagyobb múlttal rendelkező erdei futóversenye, amelyet most a Debreceni Erdészet szervezett. A cél a kezdetektől változatlan: felhívni a figyelmet az egészséges életmódra, az erdei sportlehetőségekre, a környezet-tudatos magatartásra, valamint az erdők, és az erdei létesítmények védelmére.

A versenyzők korosztálytól függően 1500, 2000 és 2500 méteres távokon mérhették össze gyorsaságukat. Ismét volt Nyírerdő-futás is, ezúttal 2016 métert kellett megtenniük a résztvevőknek, a négytagú céges váltóknak pedig összesen 10000 métert kellett lefutniuk. A férfi váltót az erdőgazdaság első csapata nyerte.

Nem maradt el a már hagyományos tombolasorsolás sem. A különböző távokat teljesítők között sportszereket, játékokat sorsoltak ki.

Forrás: forestpress.hu

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.