Egyre több a baj a sakálokkal

Nemcsak elszaporodtak, de a lakott területekhez is egyre közelebb merészkednek.

Továbbra is aranysakálok garázdálkodnak a Dunántúlon és Balaton-felvidéken, egy nemesvámosi portáról például 15 kismalacot vitt el egy portyázó falka. A Veszprém megyei gazdaságban nem először fordult elő, hogy a hazánkban honos aranysakál rabolt, korábban gyöngytyúktól és éppen kikelt kiscsibéktől szabadította meg a tulajdonost.
A  tulajdonos vadászkutyával és egy vadásszal követte a nyomokat, így bizonyosodtak meg arról, hogy aranysakálok voltak az elkövetők. Nehéz dolga lesz azonban a vadásznak, ez a rókánál is nagyobb testű, igencsak agresszív ragadozó falkákban vadászik, melyek sokszor vándorolnak új territóriumokat keresve, így viszonylag nehéz rájuk akadni.

Ráadásul sokan vannak! A kétezres évek eleje óta nagyon elszaporodtak, főleg a Dunántúlon, ráadásul a lakott területekhez is egyre közelebb merészkednek, hogy zsákmányt szerezhessenek.
A dunántúli sakál-helyzetet már egy évvel ezelőtt is „drámainak” nevezték a szakemberek. Nemcsak kisebb haszonállatokat, hanem egy közepes testű vadat is képesek elkapni, így nemcsak a települések gazdaságaiban, hanem a vadállományban is rendkívül nagy kárt tudnak okozni.

Forrás: forestpress.hu/ Forgács Ági

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.