Természetfotók a Duna-deltából Sepsiszentgyörgyön

Újabb látványos természetfotó-kiállítás nyílt kedd este a sepsiszentgyörgyi vadászati múzeumban: Daniel Petrescu képei a Duna-delta élővilágára – főképp madaraira – villantanak, kedvet teremtve ahhoz, hogy közelebbről is megismerkedjünk ezzel a sajátos mikrokozmosszal.

Daniel Petrescu tulceai idegenvezető, nem csupán szenvedélye a madárfotózás, hanem munkája is ezekhez a ritka élőhelyekhez köti, ugyanis jobbára olyan nyugat-európai természetkedvelőket kalauzol a Duna-deltában, akik jól meghatározott céllal, bizonyos fajok után érdeklődve érkeznek a térségbe.

Fotói kapcsán ismételten arra lehet gondolni, a Bene-ház a természethez kapcsolódó tanórák megtartására is igen alkalmas helyszín. Most például a delta madarai mellett megismerhető az aranysakál, e ragadozót még toportyánféregként vagy nádi farkasként is emlegetik, s e kutyaalkatú, rókához is hasonlítható fenevad felbukkan Arany János Toldijában is.

Forrás: erdely.ma

Megosztás

További hírek

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Gondosan őrzött genetika, Piet du Toit-tal vadásztam

  A csapat felszerelését szállító öreg Bedford terepjárók porfelhőt hagyva maguk után ütemesen robogtak úticélunk, az Otjisauna vadászfarm felé. A...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.