Több mint 160 önkormányzat vásárolt szociális tűzifát a Nyírerdőtől

Határidőre, február 15-re befejeződött a téli szociális tűzifaprogram a Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt.-nél.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből 125, Hajdú-Biharból 41 település vásárolt társaságunktól tűzifát, és egy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei község, Ároktő is tőlünk szerezte be a tüzelőt.

A program ideje alatt 31350 köbméter tűzifát értékesítettünk, mintegy 590 millió forint értékben. Ez az összeg megközelíti az országos keret egyötödét, ugyanis a kormány hárommilliárd forintot fordított a szociális tüzelőanyag támogatásra ezen a télen – tájékoztatott Szalacsi Árpád, a Nyírerdő Zrt. vezérigazgatója.

A tüzelő kétharmada a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei, egyharmada pedig Hajdú-Bihar megyei erdészeteinken keresztül jutott el a településekhez. A legnagyobb tételeket a Fehérgyarmati-, a Baktalórántházi-, és a Debreceni Erdészet szolgálta ki. A legtöbbet igénylő önkormányzatok – Baktalórántháza, Hodász és Demecser – együttesen csaknem 1900 köbméter tűzifát vásároltak a szociálisan rászorulók részére. A másik véglet Fülpösdaróc, Nemesborozva és Rápolt volt – a három kistelepülés igénye összesen nem érte el a 100 köbmétert. Társaságunkhoz elsősorban keménylombos tűzifa igények érkeztek az önkormányzatoktól, leginkább akác és tölgy tűzifa vásárlására kötöttünk szerződéseket, de értékesítettünk kőrist, juhart és kései meggyet is.

A Nyírerdő Zrt. 2011 óta folyamatosan részt vesz a szociális tűzifaprogramokban. Öt év alatt csaknem 107 ezer köbméter tüzelő jutott el társaságunktól a rászoruló családokhoz, az önkormányzatok közvetítésével. Az idei év azonban kiemelkedő, hiszen korábban egyszerre ekkora mennyiséget még nem igényeltek tőlünk a települések – összegezte Szalacsi Árpád vezérigazgató.

Forrás: forestpress.hu

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.