Az elmúlt öt évben 310 ázsiai oroszlán pusztult el Indiában

Az elmúlt öt évben 310 ázsiai oroszlán pusztult el India Gudzsarát tartományában, ahol a kihalás fenyegette faj utolsó vad populációja él az indiai erdőgazdálkodási miniszter adatai alapján.

Mangubhaj Patel hivatala egy kérdésre adott írásos válaszban számolt be arról, hogy az elmúlt öt évben 310 ázsiai oroszlán és 547 leopárd pusztult el természetes vagy nem természetes okok miatt.

A nem természetes okok miatt elhullott vad nyitott kutakba estett, vonat vagy más jármű ütötte el, vagy áramütés végzett vele a miniszter válasza szerint, melyben azt is írta, hogy számos intézkedést tettek a ragadozók védelmében.

Az ázsiai oroszlánok utolsó vad populációja az indiai Gudzsarát tartomány rezervátumában él. A vadvédelmi hatóság 2015-ben 523 állatot számolt össze a rezervátumban és közvetlen közelében.

A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) 2000-ben súlyosan veszélyeztetetté nyilvánította az ázsiai oroszlánt.

Forrás: MTI

Megosztás

További hírek

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Gondosan őrzött genetika, Piet du Toit-tal vadásztam

  A csapat felszerelését szállító öreg Bedford terepjárók porfelhőt hagyva maguk után ütemesen robogtak úticélunk, az Otjisauna vadászfarm felé. A...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.