A rendőrök munkáját segíti az ÉSZAKERDŐ Zrt.

Két terepmotort és három laptopot adott használatba a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányságnak az ÉSZAKERDŐ Zrt. Az erdészeti társaság vezetője Dr. Vereczkei Csaba főkapitánynak szerdán adta át az eszközöket. Az ünnepségen részt vett dr. Sárhegyi Zoltán, az ÉSZAKERDŐ Zrt. Felügyelő Bizottságának elnöke is.

Eszközátadás 1

A két szervezet között régóta nagyon jó a kapcsolat: korábban együttműködési megállapodást is kötöttünk. Ennek nyomán igyekszünk segíteni egymást a bűnmegelőzés, ezen belül az állami tulajdonú erdők védelme érdekében. Nem előzmény nélküli a mostani felajánlásunk, hiszen az elmúlt időszakban quadokkal is segítettük a rendőrök munkáját. Bízunk abban, hogy a most átadott eszközöknek köszönhetően visszaszorulnak az erdőben elkövetett lopások, rongálások, illegális szemétlerakások és más szabálysértések – mondta Zay Adorján, az ÉSZAKERDŐ Zrt. vezérigazgatója.

Eszközátadás 3

Ez már csak azért is fontos számunkra, mert az általunk kezelt területen több mint 250 közjóléti létesítményt tartunk fenn, amelyeket igyekszünk megóvni az erdőjárók számára. Ezek között – a teljesség igénye nélkül – tanösvények, sétautak, forrásfoglalások, esőbeállók, erdei tornapályák és játszóterek egyaránt vannak. Mi üzemeltetjük a Lillafüredi és a Pálházi Állami Erdei Vasutat, ezeken túl négy erdészeti erdei iskolát is fenntartunk a megyében. Kevesen tudják például, hogy az ÉSZAKERDŐ Zrt. illetékességi területén halad az Országos Kéktúra hosszának mintegy egynegyede. A hosszabb túrák résztvevői részére 11 működési engedéllyel rendelkező szálláshely, pihenőház, kulcsos ház, vendégszoba áll rendelkezésre társaságunk működtetésében. Összességében elmondható, hogy közjóléti létesítmények fenntartására és üzemeltetésére évente több százmillió forintot költünk – fogalmazott Zay Adorján.

Forrás: ÉSZAKERDŐ Zrt.

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.