Őrizetben az orvvadászok

Orvvadászat bűntett és lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya B. Attila 37 éves szentmártonkátai és H. Antal 46 éves isaszegi lakosok ellen.

A rendelkezésre álló adatok szerint a két férfi 2017. január 12-én az esti órákban a Pilisi Parkerdő Zrt. vadászterületén egy csigás íjjal engedély nélkül ejtett el egy vaddisznót. Az állatot a helyszínen kizsigerelték. A gyanúsítottakat a gödöllői rendőrök és a Pest megyei nyomozók a bűncselekmény elkövetése után rövid idővel Isaszegen vonták intézkedés alá. Elfogták és előállították őket a Gödöllői Rendőrkapitányságra, ahol a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki mindkettőjüket.

A két férfi lakásán megtartott házkutatás során több trófeát és nagy mennyiségű fagyasztott vadhúst találtak a rendőrök, amelyeket lefoglaltak. Az elsődleges adatok szerint a vadállományban okozott kár meghaladja a 10 millió forintot.

B. Attilát és társát bűnügyi őrizetbe vették. A nyomozó hatóság előterjesztést tesz az előzetes letartóztatásuk indítványozására.

Forrás: police.hu

 

Megosztás

További hírek

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Gondosan őrzött genetika, Piet du Toit-tal vadásztam

  A csapat felszerelését szállító öreg Bedford terepjárók porfelhőt hagyva maguk után ütemesen robogtak úticélunk, az Otjisauna vadászfarm felé. A...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.