Vádemelés az orvvadászok ellen

A Debreceni Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya orvvadászat bűntett és lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást két helyi lakossal szemben.

A nyomozás adatai szerint 2016. szeptember 27-én 18 óra 30 perc körül mezőőrök értesítették a rendőröket arról, hogy Debrecen külterületén, a Fancsikai tavak közelében egy lövést hallottak, majd találtak egy elhullott őzet, a helyszínen pedig két férfit visszatartanak. A rendőrök elfogták a 44 éves B. Lászlót és a 21 éves B. Ákost, akik kihallgatásuk során elismerték, hogy ők lőtték le az őzet. A nyomozóknak a két gyanúsított megmutatta, hogy hol rejtették el az erdőben a másik lelőtt őzsuta tetemét és az engedély nélkül tartott, hangtompítóval felszerelt kispuskát, valamint a lőszereket, amelyekkel elejtették a vadállatokat.
A rendőrség a velük szemben folytatott nyomozást a napokban befejezte és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal továbbította a járási ügyészség részére.

Forrás: police.hu

Megosztás

További hírek

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Gondosan őrzött genetika, Piet du Toit-tal vadásztam

  A csapat felszerelését szállító öreg Bedford terepjárók porfelhőt hagyva maguk után ütemesen robogtak úticélunk, az Otjisauna vadászfarm felé. A...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.