Meghalt a hajtó

Szokatlan vadászbaleset történt november elején Párizs közelében, Franciaországban. A Compiegne erdőben egy 62 éves férfi vesztette életét miután megtámadta egy szarvasbika – írta a The Localra hivatkozva a 24.hu.

A tragédiára egy hajtáson került sor, ahol az áldozat hajtóként vett részt. A megriasztott szarvasbika „rátámadt” a férfira, s felöklelte őt. A helyi lap szerint a hajtó belső vérzések következtében vesztette életét.

Franciaországban egyébként az utóbbi időben más vadászattal kapcsolatos híreket is felkapott a sajtó. Például egy héttel a baleset előtt vadászok kutyákkal egy lakóház kertjéig űztek egy szarvast, amelyet ott, az emberek előtt ejtettek el. Sajnos a két eset kapcsán felerősödött az országban a vadászatellenes lobbi.

Forrás: VL

Megosztás

További hírek

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Gondosan őrzött genetika, Piet du Toit-tal vadásztam

  A csapat felszerelését szállító öreg Bedford terepjárók porfelhőt hagyva maguk után ütemesen robogtak úticélunk, az Otjisauna vadászfarm felé. A...

Egy válasz

  1. Jó nagy ferdítés a cikk, a szarvas valószínüleg hajtásban találkozhatott a szerencsétlen balesetet szenvedett hajtóval: Esze ágában sem volt támadni , egyszerűen csak mentette az irháját!!! Farkas Károly

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.