Szabadon engedték Martint, a hiúzt a „Luchs Baden-Württemberg” program keretében a német Fekete-erdőben – írja Wild Und Hund. Beszámolójuk szerint a nagyragadozót a Fekete-erdő északi térségében bocsátották a természetbe, hogy elősegítsék a veszélyeztett faj visszatérését a Baden-Württemberg tartományba.
A „Luchs Baden-Württemberg” projekt célja egy stabil hiúzpopuláció kialakítása a Fekete-erdőben. Már 2024 végén is szabadon engedtek két hiúzt, Verenát és Reinholdot, akik jól beilleszkedtek az új környezetükbe. A 2024 júniusában nürnbergi állatkertben született Martint is felkészítették a természetes élőhelyre való visszatéréshez, majd 2025-ben kiengedték. Ezzel nyolcra nőtt a területen élő hiúzok száma.
Az áttelepítést a baden-württembergi vadászszövetség is támogatja. A vadászok és a projekt együttműködése példásnak mondható, a szövetség elnöke, Dr. Jörg Friedmann szerint a hiúz megőrzéséhez nemcsak az állomány erősítése, hanem a vándorlási útvonalak fejlesztése – például több zöldhíd létrehozása – is kulcsfontosságú.



