Új erdei iskolát avattak a Göbös-major területén

A vitnyédi általános iskola diákjainak előadásával kezdődött meg a KAEG Zrt. Göbös-majorban létesített új erdészeti erdei iskolájának ünnepélyes átadója szeptember 3-án, a Győr-Moson-Sopron Megyei Vadásznap részeként.

A Kapuvártól 13 kilométerre fekvő Göbös-major területén folyamatosan zajlanak a fejlesztések, a legutóbb például egy kápolnát szenteltek fel, múlt szombaton pedig egy újabb mérföldkőhöz érkezett a Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. Ökoturisztikai Központja, ugyanis a Győr-Moson-Sopron Megyei Vadásznap alkalmával ünnepélyesen megnyitották az állami erdőgazdaság mintegy 100 millió forintból létrehozott erdészeti erdei iskoláját.

Az ünnepségen elsőként Orbán Tibor, a KAEG Zrt. vezérigazgatója köszöntötte a megjelenteket. “Ezzel a fejlesztéssel új élet kezdődik a Göbös-majorban. Az erdei iskolánk segítségével a legfogékonyabb korosztályt, a gyermekeket próbáljuk kihozni az erdőbe” – fogalmazott az állami erdőgazdaság embere, aki hozzátette: reméli, hogy még évtizedekig végezhetik ezt a munkát.

Bitay Márton Örs, a Földművelésügyi Minisztérium állami földekért felelős államtitkára az iskola intézményének fontosságát hangsúlyozta, kiemelve, hogy az erdei iskolák rengeteg élményt nyújtanak a gyermekeknek. A politikus beszédében visszaemlékezett: ő maga is erdei iskolában hallott először szarvasbőgést. Hozzátette, hogy ezek az intézmények azért is nagyon fontosak, mert általuk az emberek rájönnek arra, hogy nem csak a horvát tengerpart vagy egy repülős nyaralás nyújthat igazi élményeket, hanem a magyar erdők is.

Az erdei iskolát az ünnepségen Fazekas Márton premontrei apát áldotta meg, majd Dr. Tóth József lépett a mikrofon elé, aki beszédével az épületben látható vadászati kulturális kiállítást nyitotta meg.

Az erdei iskola ezúttal természetfotóknak, festményeknek, csontfaragásoknak adott otthont, ám az alsó helyiség valójában tanteremként szolgál majd. Szintén a földszinten találhatók a tanári szobát, az emeleten pedig a tervek szerint szállást alakítanának majd ki a gyermekeknek.

A Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. azonban most is az ország bármely részéről tud csoportokat fogadni, hiszen a Göbös-major területén faházak és egy panzió is található, nyári táborokat már évek óta szerveznek a területen – korábban a régi erdei iskola bevonásával.

Mindezek mellett az állami erdőgazdaság esküvői helyszínként is ajánlja a Göbös-majort, ahol már kápolna is áll, ha valaki örök hűséget esküdne. Mindemellett 12 saját ló, 1800 négyzetméteres fedett lovarda, óriási szabadtéri karámok és szinte korlátlan erdei túralovaglási és sétakocsikázási lehetőség is  várja az érdeklődőket.

Forrás: erdeiprogramok.hu/ KAEG Zrt.

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.