Rászorulóknak segítettek a „gonosz gyilkosok”

Missouri államban (USA) 1992 óta rendezik meg az Oszd Meg A Zsákmányt programot. Ennek keretében vadászok idén közel 160.000 kilogramm, igen, jól olvasták, majd’ 160 tonna vadhúst adományoztak rászorulóknak. A Missouri-i Természetvédelmi Hatóság szerint ez 6795 szarvasnak felel meg. A Környezetvédelmi Szövetséggel együtt rendezett karitatív eseményben 100 vadhúsfeldolgozó vett részt, ami nem is csoda, hiszen ekkora mennyiség csomagolásához hatalmas kapacitásra van szükség.

A civil kezdeményezést maguk a vadászok kezdték el, látva azt, hogy rengeteg rászorulónak bizony sokat jelenthet az ilyen segítség. Ugyan a fent említett két szövetség már átvette a szervezést, annak a vadászok mai napig mozgatórugói maradtak. A puskaforgatók felajánlhatják a vad részeit, de akár az egész zsákmányt is. Velük, valamint a feldolgozók és külső támogatók segítségével a program kezdete óta már közel 2000 tonna húst osztottak szét ételbankoknak és alapítványoknak.

„A vadhúst a helyi közösségeknek osztjuk szét, ahonnan az származik, így a szükségben lévő szomszédainkat segíthetjük egyből.” – mondta Tyler Schwartze, a program egyik irányítója.

A hamar népszerűvé vált akció mellé mára fotópályázat is társul, amelynek fődíja idén egy les volt.

Megosztás

További hírek

Az M1-es autópálya sem állította meg az ASP-t – újabb bizonyíték a fokozott védekezés szükségességére

Újabb jelentős járványügyi fejleményről számolt be a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih): két, Tatabánya térségében diagnosztikai célból elejtett vaddisznóban igazolták az...

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.