Baracskai „arany bak”

A képen látható érdekes agancsú őzbakot a nagybaracskai Kriskó Miklós vadásztársaság területén hozta terítékre Nagy Domonkos vendégvadász, Gyuricza Imre vadászmester kíséretében 2016. 04. 20-án egy hajnali cserkelés közben.

„Fülest kaptunk, hogy a „Tisher aljában” az árpában láttak állni egy jó kiállású bakot. Letettük az autót a közeli úton és egy nádas, vizes réten keresztül próbáltunk közel csúszni a vadhoz, sikerült is úgy 100-150 méterre megközelíteni. A baknak csak a feje látszott ki a gabonából, vártunk és figyeltük. Vagy negyed óra várakozás után sem javult a helyzet, lévén más lehetőség nem mutatkozott megpróbáltuk lőbotról nyaklövéssel terítékre hozni, a lövés jól lett helyezve és a vad tűzbe rogyott. A trófea súlya 530 gramm lett és a bírálaton  155,53 ponttal arany „minősítést” kapott.”

1748_1_bigA képen balról – jobbra, Gyuricza Imre és Nagy Domonkos, illetve a nagy bak és még az előző este zsákmányolt bak látható.

Forrás: Nagy Domonkos

Megosztás

További hírek

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Gondosan őrzött genetika, Piet du Toit-tal vadásztam

  A csapat felszerelését szállító öreg Bedford terepjárók porfelhőt hagyva maguk után ütemesen robogtak úticélunk, az Otjisauna vadászfarm felé. A...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.