Elpusztult rétisasok Pincehely határában

December 1-én a reggeli órákban telefonon értesítették a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őrét, hogy Pincehely határában egy szántóföldön elhullott rétisas tetemeket találtak.

Rövid időn belül a helyszínre érő természetvédelmi őrök egy régebbi elpusztult róka körül három rétisas tetemét találták, amelyek egymástól néhány méterre feküdtek a földön.

A tetemek épek, 2-4 naposak lehettek, külsérelmi nyomok nem voltak láthatóak rajtuk. Mind a három madár talpa erősen görcsbe volt rándulva, ezért a mutatott tünetek alapján nem zárható ki a mérgezés gyanúja. A rétisasok pusztulásának okáról csak az állatorvosi szakvélemény után lehet biztosat állítani, addig is a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság megtette a bejelentést a Tamási Rendőrkapitányság felé. Az egyik madáron két darab jelölő gyűrű volt. A gyűrűszám beazonosítása után kiderült, hogy a 2011. évben Duna-Dráva Nemzeti Parkban kikelt madarat Baja mellett az egyik természetvédelmi őr kolléga gyűrűzte meg.

Forrás: Duna-Dráva Nemzeti Park

Megosztás

További hírek

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Gondosan őrzött genetika, Piet du Toit-tal vadásztam

  A csapat felszerelését szállító öreg Bedford terepjárók porfelhőt hagyva maguk után ütemesen robogtak úticélunk, az Otjisauna vadászfarm felé. A...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.