Rendőr okozott tragikus vadászbalesetet

Február 26-án, délután történt tragikus vadászbaleset a Somogy megyei Szólád térségében. Azt, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség folytatja a nyomozást az ügyben, korábban a Sonline.hu az áldozat speciális jogállásával magyarázta, az MTI azóta megtudta: a baleset okozója tartozik a rendőrség állományába.

Meg nem erősített hírek szerint a rendőr puskája egy vadászatot követően sült el, az áldozat egy vadász. Kovács Katalin, a főügyészség szóvivő-helyettese szerint halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt folyik a nyomozás az ügyben, az eljárást a főügyészség kaposvári regionális osztálya folytatja le.

Forrás: MTI

Megosztás

További hírek

Fordulat az ASP hazai történetében: először jelent meg házi sertésállományban Magyarországon

Az afrikai sertéspestis (ASP) elleni védekezés fontosságáról az elmúlt években rengeteget hallhattunk. Sokak számára azonban a betegség mindeddig elsősorban a...

Gondosan őrzött genetika, Piet du Toit-tal vadásztam

  A csapat felszerelését szállító öreg Bedford terepjárók porfelhőt hagyva maguk után ütemesen robogtak úticélunk, az Otjisauna vadászfarm felé. A...

2 Responses

  1. Tragikus baleset történt sajnos.
    De mi köze ehhez hogy „rendőr” volt a baleset okozója, amikor azt nyílván nem lehet hivatása gyakorlásával kapcsolatba hozni!
    Megint az előítélet sugalmazása!!!
    Persze így jobban „el lehet adni” a hírt.
    Sajnos mindennapiak ezek a „sajtó-hír” fogások!

    1. Annyi köze van, hogy mivel rendőr, napi szinten kezében van lőfegyver. Elvárható lenne, hogy mutasson példát, és tartsa be a lőfegyverkezelés szabályait… 🙁

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.