fbpx

Távcsőforradalom? – Steiner eRanger 8 és eRanger LRF

0

Az elmúlt másfél év nem szólt másról a vadászati eszközök piacán, mint a digitális céltávcsövekről! Nem csoda, hiszen megkönnyíti a vadászatot, főleg azoknak, akik kevesebb időn belül szeretnének sikert elérni. Ennek etikai háttere más lapra tartozik, az azonban tény, hogy az egészségünkre is káros, ez nem kérdés. 2024-es felmérések alapján közel hét órát töltünk képernyő előtt. Laptop, telefon, az autó kijelzője, TV és még sorolhatnánk.

Pedig a vadászatnak pont az lenne a lényege, hogy elhagyjuk egy kicsit a hétköznapjainkat és kikapcsolódjunk, kikapcsoljuk az agyunkat is a digitális világból.

Ahhoz, hogy a természetben elénk táruló növény- és állatvilágot megfigyelhessük, nincs szükségünk másra, mint jó távcsőre, mely nem digitális képet alkotva mutatja meg a körülöttünk lévő világot, hanem egy klasszikus optikai rendszer, mely közvetlen élménnyel ajándékozza meg szemünket és agyunkat.

Ezért van az, hogy a klasszikus optikát gyártó cégek továbbra is azon dolgoznak, hogy újabb és újabb innovációval lepjék meg a felhasználókat, s közöttük is a vadászokat.

Persze ide is beszivárog a digitalizáció, ahogy történt ez a Steinernél is. Talán nem kell bemutatni a Steiner céget, ami közel nyolcvan éve gyárt magas minőségű optikai termékeket, melyek legújabb generációját a közelmúltban mutatta be a kereskedőknek a magyarországi importőr.

Jómagam a klasszikus optikák híve vagyok, de nem bánom, ha van bennük valami olyan plusz, ami újdonságnak számít és értelme is van! Jelen esetben két új terméket ismerhettünk meg a bemutatón. Egyrészt az eRanger 8 céltávcsövet, másrészt a szorosan hozzá kapcsolódó eRanger LRF keresőtávcsövet.

Steiner eRanger LRF

Mindkettő tartalmaz digitális elemeket, sőt, applikációval össze is köthetjük őket. Azaz a keresőtávcső távolságmérővel és helymeghatározóval van ellátva, míg a céloptika figyelembe veszi a hőmérsékletet, légnyomást és a dőlésszöget is. Így, ha a két eszközt Bluetooth-szal összekötöttük, akkor az eRanger 8 meghatározza, hogy a ballisztikai tornyon mennyit kell kattintani, hogy célba találjon a lövedék. És ami nagyon tetszett benne, hogy nem a kattintások számát írja ki a kijelzőre, hanem azt, hogy a szálkereszt közepe hány méterre van beállítva.

Steiner eRanger 8

Sajnos teljeskörűen nem tudtam kipróbálni a bemutató és rövid próba alatt, de bízom benne, hogy hosszabb tesztre is meglátogatja szerkesztőségünket!

Tehát mindig van új a nap alatt a klasszikus céltávcsövek terén is, így semmiképpen nem írhatjuk le őket. Sőt! Ilyen technikai újításokkal talán újra elfoglalhatják megérdemelt helyüket.

PSZ
Megosztás

A szerzőről

Reagálj

*